Studia podyplomowe

STUDIA PODYPLOMOWE – ZARZĄDZANIE JAKOŚCIĄ
WARSZAWSKA SZKOŁA ZARZĄDZANIA–SZKOŁA WYŻSZA – PLATFORMA JAKOŚCI
(uruchomione będą, jeśli tylko będzie wymagalna liczba słuchaczy – decyzję podejmuje Uczelnia, która ma uprawnienia do organizacji studiów podyplomowych)

Warszawska Szkoła Zarządzania – Szkoła Wyższa wspólnie z partnerem merytorycznym PLATFORMĄ JAKOŚCI mając na uwadze potrzeby i oczekiwania rynkowe zaprasza na wyjątkowe Studia Podyplomowe na kierunku „Zarządzanie Jakością”.
Absolwenci niniejszych studiów podyplomowych uzyskają specjalistyczne i konkurencyjne na rynku kwalifikacje honorowane przez jednostki certyfikujące oraz różne organizacje. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych specjalistów (trenerów, konsultantów/doradców, auditorów) w zakresie standaryzowanych systemów zarządzania, praktyków i teoretyków zarządzania. Treści przekazywane podczas zajęć są adekwatne do wymagań rynkowych i praktycznych rozwiązań stosowanych w różnych organizacjach.

Cele i założenia programowe
Udział w proponowanych studiach podyplomowych spowoduje pozyskanie, rozszerzenie i/lub ugruntowanie wiedzy i umiejętności w zakresie szeroko rozumianej problematyki jakości, łącznie z możliwością ich implementacji w różnych organizacjach. Głównym celem studiów jest przyczynienie się do zdobycia, uzupełnienia bądź potwierdzenia kompetencji słuchaczy niezbędnych do pełnienia różnych – wiodących i ważnych – ról w organizacjach. Studia są skierowane do wszystkich osób zaangażowanych lub planujących pracę w obszarze związanym z ich tematyką. Warunkiem uczestnictwa w studiach podyplomowych jest jako minimum posiadanie dyplomu ukończenia studiów wyższych I stopnia (licencjat lub inżynier). Nie jest konieczne posiadanie minimalnej wiedzy w zakresie oferowanych studiów podyplomowych – zagadnienia od podstaw przedstawione będą podczas zajęć. Absolwenci studiów podyplomowych otrzymają świadectwo ukończenia studiów podyplomowych na podstawie ustnego egzaminu końcowego (bez pisania pracy dyplomowej) oraz certyfikaty z każdego modułu na podstawie egzaminu na końcu każdego modułu – w sumie słuchacze otrzymają 11 certyfikatów. Wszystko w ramach opłaty za studia – bez żadnych dopłat za certyfikaty, egzaminy itp.  Planowana kolejność i nazwa modułów oraz liczba godzin lekcyjnych przedstawia poniższa tabela.
NR ZAJĘĆ (ZJAZDU)DATA ZAJĘĆ (ZJAZDU)NAZWA MODUŁU/CERTYFIKATU
SEMESTR PIERWSZY
1 – 2do ustaleniaSpecjalista ds. SZJ wg ISO 9001:2015 (32h)
3do ustaleniaAuditor SZJ wg ISO 9001:2015 (16h)
4 - 5do ustaleniaSpecjalista ds. Kontroli Jakości [AQL, SPC, MSA] (32h)
6do ustaleniaAuditor SZŚ wg ISO 14001:2015 (16h)
SEMESTR DRUGI
7do ustaleniaAudytor SZBI wg ISO/IEC 27001:2013 (16h)
8do ustaleniaAuditor SZBHP wg ISO 45001:2018 (16h)
9do ustaleniaSpecjalista ds. Zarządzania Ryzykiem wg ISO 31000:2018 (16h)
10do ustaleniaSpecjalista ds. Rozwiązywania Problemów
i Ciągłego Doskonalenia (16h)
11do ustaleniaAuditor Wiodący Systemów Zarządzania wg ISO 19011:2018 (8h)
12do ustaleniaPełnomocnik ds. Systemów Zarządzania (8h)
13do ustaleniaEGZAMIN KOŃCOWY (ustny)
Opłata i zgłoszenia

Czesne (opłata) za studia podyplomowe i zgłoszenia – zgodnie z informacjami na stronie Organizatora – www.wsz-sw.edu.pl Absolwenci WSZ-SW i aktualni studenci WSZ-SW wszystkich rodzajów studiów są uprawnieni do otrzymania rabatu w wysokości określonej przez WSZ-SW.
Ponadto wszyscy zainteresowani poszczególnymi zagadnieniami mogą uczestniczyć w wybranych zajęciach/modułach zgodnie z cenną w odpowiedzi na zapytanie cenowe.

Miejsce prowadzenia zajęć

Zajęcia odbywać się będą w siedzibie uczelni przy ul. Siedmiogrodzkiej 3A w Warszawie średnio co dwa lub trzy tygodnie w trybie weekendowym – soboty i niedziele (8 godzin lekcyjnych dziennie – 9.00-15.45). Warunkiem uruchomienia studiów jest zebranie odpowiedniej liczby studentów („im więcej, tym lepiej”, max 25 osób).

Dlaczego warto uczestniczyć w tych studiach (podsumowanie informacji)?

– absolwenci otrzymają certyfikaty z każdego modułu – w sumie 11 certyfikatów – bez dodatkowych opłat, które wydawane będą po każdym module
– absolwenci otrzymują świadectwo ukończenia studiów podyplomowych na podstawie ustnego egzaminu końcowego bez pisania pracy dyplomowej, co między innymi wyróżnia i uatrakcyjnia proponowane studia podyplomowe; zagadnienia na ww. egzaminie związane będą z zagadnieniami podejmowanymi na zajęciach
– posiadamy (Warszawska Szkoła Zarządzania-Szkoła Wyższa i PLATFORMA JAKOŚCI) wspólne kilkuletnie doświadczenie w ich organizacji, co sprzyja ich dobrej organizacji i realizacji;
– zajęcia prowadzone są w atrakcyjnej ilości godzin każdego dnia i komfortowych godzinach – w sobotę i niedzielę – od 9.00 do 15.45 (8 h lekcyjnych każdego dnia)
– absolwenci uzyskają specjalistyczne i konkurencyjne na rynku kompetencje, w tym uprawnienia (w szczególności auditorskie i pełnomocnika)
– zajęcia prowadzone są przez doświadczonych specjalistów (trenerów, konsultantów/doradców, auditorów) w zakresie standaryzowanych systemów zarządzania i zagadnień pokrewnych
– treści przekazywane podczas zajęć będą adekwatne do wymagań i praktycznych rozwiązań stosowanych w różnych organizacjach
– udział spowoduje pozyskanie, rozszerzenie i/lub ugruntowanie wiedzy i umiejętności teoretycznych i praktycznych w zakresie szeroko rozumianej problematyki jakości, łącznie z możliwością ich implementacji w różnych organizacjach
– nie trzeba posiadać żadnej wiedzy w zakresie zagadnień oferowanych studiów podyplomowych – zagadnienia od podstaw zostaną przedstawione podczas zajęć.

Dodatkowe informacje

W przypadku dodatkowych informacji, prosimy o kontakt:
a) kwestie merytoryczne – dr inż. Dariusz Kłosowski (Partner merytoryczny, Koordynator, Wykonawca) – Platforma Jakości – e-mail: dariusz.klosowski(at)platformajakosci.com.pl – Telefon: +48 600 200 140 –  Internet: www.platformajakosci.com.pl
b) kwestie organizacyjne – mgr Elżbieta Woźniakowska (Organizator, Koordynator) – Warszawska Szkoła Zarządzania – Szkoła Wyższa – e-mail: ewozniakowska(at)wsz-sw.edu.pl – Telefon: + 48 795 990 822 – Internet: www.wsz-sw.edu.pl.